Nuotolinis prisijungimas

Paleiskite programą iš mūsų puslapio (prieš tai susisiekite). Pamėginsime išspręsti iškilusias problemas neatsitraukiant nuo kompiuterio.

[ MAN NIEKAS NEVEIKIA ]

teamviewer


VS migravimas ONLINE

2015-02-25_103200

Migruoju „online“ virtualų serverį iš vienos geležies į kitą. Proxmox  susidorojo puikiai.

Naudojama geležis – du serveriai, storage, prijungtas per fc. Vartotojai migravimo formaliai nepastebėjo.

Bent skambučių nebuvo!

Windows XP neatsinaujina

Windows XP jau skaičiuoja paskutines savo dienas, nors visdar tenka instalint juos. Susidūriau su bėda – šviežiai instaliuoti xp „pakimba“. svchost.exe taskmanageryje rodo 100% procesoriaus užimtumą. „Lagas“ trunka kelias valandas ir ilgiau, po to sistema updeitinasi ir veikia kaip turėjusi.
Taupom laiką, instaliuojam reikiamą updeitą „ranka“ ir nesukam galvos )

WindowsXP-KB2898785-x86-ENU.exe
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=41458

Kaip išjungti windows libraries

Visai nesudetingai – išsaugom šį regsitry failą, ir paleidžiam. Perkrovus – šoniniam lange nebesimatys )

Raspberry pi – pirmas įspūdis

IMG_20121218_110723Postas rašomas su raspberiu. Po ilgo laukimo galų gale gavau!

Raspberry pi – tai mažas, kreditinės kortelės dydžio kompiuteris. Manasis modelis turi 512Mb ram, du usb lizdus. Tai yra Model B.

Pirma ką išbandžiau – aišku pasileisti X’us. Kas gi diletantui svarbiau už mygtuką „START“. Pačios os įdiegimas – LABAI paprastas. Aiškus net man. Paprasčiau nei windows – tiesiog įrašei os atvaizdą į flash kortelę ir paleidai. Neturiu galimybės pajungti per hdmi. Teko pasikurt tightvnc serverisą, ir jungits per lan. Žinoma, tai naudoja resursus, bet nejau laikysi raspbery stalčiui?

Komplekte yra lxde grafine aplinka, midori brauseris, keli geimai galima įrašyt ką tik širdis geidžia. Brausinimui ar dokumentų rinkimui – gal toks „kompiuteris“ ir netinka – veikia kaip koks senas senas desktopas, bet specifinėm reikmėm – pats tas. Įrašiau teksto redagavimo programą Abiword. Vargo vakarienė po darbinio kompiuterio. Na bet ko gi norėt 2012 m. už šimtą su virš litų ir tokio dydžio?

2012-12-18_102507

 

Raspberis gali veikt kaip namų media player – xbmc pagrindu paruoštų buildų internete yra ne vienas. Artimiausiu metu išbandysiu. „Stay tuned“, kaip sako )

operatoriaus dialogas su mašina

HTTP:// į adreso lauką matyt rašė tik kurėjai ir pirmi 100 interneto vartotojų prieš daug metų.

Aplamai – mažai kas berašo į adreso lauką. Gal tik adminai ir tie kas tanke.

Visi rašo į kokio nors paieškos tiekėjo ar adwarinio saito piktai priskirtą paieškos langą (kuriuo norint atsikratyt, reikia įdėt pastangų).

Statistinis interneto vartotojas nebeatskiria paieškos nuo adreso lauko.
Kiek daug laiko turėjo praeiti, kol upgreidinosi operatoriaus dialogas su mašina.

greitas pagalbinių utelių instaliavimas

ninite – pagalbinė instaliavimo priemonė išvaduojanti nuo nuobodžių mygtukų „next next agree finish“ spaudžiojimo. Sužymit tai ko reikia ir mėgaujatės )

Programas įdiegia be banerių, švarias ir tvarkingas.

Tinka Windows. Yra ir linux beta versija.

 

http://ninite.com/

seno kompo upgrade: verta ar ne?

Ūkyje turiu vieną seną, retai naudojamą, nešiojamą kompiuterį su 512Mb darbinės atminties. Kaip tik po ranka papuolė jam tinkanti atmintis (2Gb DDR2).
Prieš atiduodant kompiuterį naudojimui, sugalvojau atlikt elementarų testą – pamatuot koks skirtumas tarp kompiuterio su 512 ir 2048 Mb. Pamatavau kompiuterio persikrovimo laiką iki pilno pasikrovimo + paleidau internet explorer su startiniu puslapiu ir nukopijavau didesnės apimties failą. Po tokių operacijų kompiuteris +- būna pasirengęs darbui, kitaip sakant „užsikrovęs“.

Dėl didesnio tikslumo tuos pat veiksmus atlikau kelis kart. Rezultatai gavos maždaug tokie:

512 Mb 2048 Mb
Vidutinis kompiuterio
pasikrovimo laikas
182 s. 130 s.
Bylos kopijavimas 111 s. 104 s.
VERTA!

Skirtumas nemažas – beveik minutė.

Šis testas nėra labai objektyvus. Senukas netaps konkurencingu naujam kompiuteriui, bet jei neplanuojate pirkti naujo, manau – upgreidinti tikrai verta!

HTC Desire – pasigailėti negalima mesti

htc desire su cyanmodgenHTC desire būtų gal ir nieko telefonas, jei ne maža atmintis ir gamintojo apribojimai pašalinti nereikalingas programas.
Vis kai kišenėj netyčia nerandu telefono, slapčia pagalvoju – „o pamečiau, galų gale pasikeisiu į naują!“.

Bet čia ne apie tai. Jei jau nusprendėt keisti telefoną – suteikite senąjai desire paskutinį šansą –  perrašydami entuziastų paruoštu  firmware. Visai netyčia radau CyanmodGen. Nors paskutiniai stabilūs buildai datuojami 2011 pabaiga, bet tai niekis ). Jau kokias dvi savaites džiaugiuosi CyanmodGen firmwaru – dirba gana stabiliai, neturi nereikalingų programų, beveik visas įdiegtas programas galima perkelti į atminties kortelę ir turi gausybę naudingų smulkmenų.

Firmware ir kaip įdiegt rasit googlėj. Nepamirškite, kad originalios programinės įrangos perrašymas  yra neleistinas garantinio laikotarpio metu, todėl atsitikus nelaimei – prisiimate visą atsakomybę, o jei nešite į garantinį – galite gauti susimokėt už darbus.

Čiki, JAŠKOK!

Juokingas man tas šuniukas ). Nekokybišką žolę matyt tuo metu vežė į maikrosoftą…

picasa žino geriausius draugus!

Picasa recognaizina mielus veidukus!